Témy:
Bludisko | Trojuholník Posledného súdu | Bahno smrti | Kladivo | Hookov zákon |
Špirála osudu | Traja pútnici | Zakázané knihy | Očistená dedina | Dôchodcovia

Dôchodcovia

  Chcel by som tu osloviť hlavne mladých ľudí do 30 rokov.

Niekedy to z reportáží niektorých našich novinárov vyzerá tak, akoby tí naši dôchodcovia už nemali ani triezvy rozum. Je hanba, že aj umelci, o ktorých umeleckých a hlavne ľudských kvalitách ja osobne pochybujem, sa spreneveria a vyjadrujú sa tak, akoby oni už tými dôchodcami ani nemali byť. Vtedy sa im bude páčiť, keď budú vlastnými potomkami hodení do šrotu ako nepotrební? Každý bude žať to, čo zasial!

Ak sa u nás protestuje proti vojne, proti zlu a klamstvu, dávajú niektorí dnešní publicisti do popredia väčšinou s posmešným podtextom na známosť, že sa zase len tí dôchodcovia ozývajú, prípadne sa tam prilepí značka anarchistov, atď. Už by mali snáď aj niekde zaliezť a dať pokoj, nech už len čakajú na odchod. Svoje už vykonali, tak nech nezavadzajú.

Skutočnosť je ale iná.

Mnohí z tých dôchodcov prežili vojnu na vlastnej koži a preto ich vlastné prežitie ženie do protestu proti vojne. Oni žili dlhé desaťročia v režime, kde občianske slobody boli upierané a tvrdo postihované, sloboda prejavu, sloboda zhromažďovania, cestovanie, ...

Oni si svoje užili a mnohí z nich to boli pred 15-timi rokmi, čo zvonili na koniec socializmu. Bolo to v dobe, keď mnohí z vás, mladí, boli ešte len maloletí a dianie ste vôbec nechápali.

Keď si dnes môžete užívať akej takej slobody (zatiaľ), aj tí dnešní dôchodcovia sa o to pričinili. Vy nie! Mnohí z nich bojovali za slobodu prejavu, za slobodu svojich potomkov, a to vtedy, keď ešte v dôchodku vôbec neboli.

A teraz, keď sú v dôchodkovom veku, tak niektorí mladí reportéri a aj novinári, ktorí boli v dobe veľkých spoločenských zmien ešte len tesne v po-plienkovom veku, sa im dnes verejne vysmievajú.

Samozrejme, nie je to preto, že sú to dôchodcovia, ale preto, že ešte nezahrabali v sebe cit pre pravdu a na základe životných skúseností vedia odhadnúť, kde sa skrýva pretvárka a lož! Mladí ľudia, a to je úplne samozrejmé vzhľadom na ich vek, sú ešte stále dôverčiví rôznym sľubom, takže ešte veľa sklamaní ich čaká, kým sa nepoučia a nezačnú uvažovať triezvo! Vtedy zistia tí mladí, ktorým ešte záleží na pravde, že sa nechali vodiť za nos a že predsa len tí dôchodcovia mali v mnohom pravdu.

 

Toto osočovanie dôchodcov hrá niekomu do karát. Niekto to umelo vytvára. Niekto v pozadí túto muziku financuje! Mladým sľubujú, starších blokujú a odstavujú na vedľajšiu koľaj.

Keby dôchodcovia boli bez citu a boli by na strane lži a na strane tých štváčov, ktorí vedome klamú celý národ, možno by sa aj na nich niektorí naši zaplatení „umelci“, redaktori a novinári pozerali lepšie, cez ružové okuliare.

40 rokov sme sa „klaňali“ nášmu veľkému „červenému“ bratovi z východu a teraz sa akému „bratovi“ zo západu idete „klaňať“ vy, mladí?

Likvidácia dôchodcov a strednej generácie postupne pokračuje...

Ani by som sa pri tomto vývoji našej spoločnosti nečudoval, keby niekto v budúcnosti vyšiel na verejnosť s návrhom, že volebné právo by sa malo obmedziť nielen pri dolnej vekovej hranici, ale mala by sa určiť aj horná hranica veku budúcich voličov – dôchodcov.

 

Pravda niekedy bolí. A veru ešte len bolieť bude. Pretože v dnešnej dobe víťazí klamstvo a zlo nad pravdou. Ale len dočasne!

Pravdu nikto nikdy neumlčal a ani neumlčí. Pravda vždy nakoniec zvíťazí!